מתי נוכל לעצב את הבית לבד?

אחד הסטרט אפים הכי קורצים, הוא עניין של תוכנות עיצוב באינטרנט. אם יוצאים מתוך נקודת הנחה שהכל אפשר לעשות במחשב והכל יכול לקבל אפליקציות ברשת האינטרנט, אזי עיצוב יכול להיות אחד הדברים הכי אטרקטיביים. כבר היום יש אי אלו תוכנות עיצוב פתוחות לקהל, אך הן לא מספקות את כל הפוטנציאל שיכול להיות בחווית העיצוב. כיום, כל האדריכלים, המהנדסים ובעלי המקצוע המשיקים להם, משתמשים בתוכנות עיצוב מקצועיות על מנת לתת הדמיה של המרחב המבוקש לאחר שהם הכילו עליו את הרעיונות העיצוביים שלהם. כאשר יוצא לנו לפגוש את התוכנות המקצועיות, זה יכול להוציא מאיתנו יצירתיות מתפרצת ולאפשר לנו להפליג אל מחוזות דימיוניים בחזון העיצובי שלנו.

כאשר נכנסים לאתרים של חנויות או רשתות הכל לבית (אחת מכמה רשתות מוכרות שמוכרות ציוד ואביזרי עיצוב לבית), ניתן לפגוש את הכלי באתר שמאפשר לך להגדיר את החדר שבו אתה רוצה לחולל שינוי ולשבץ אליו את מוצרי החנות. ברור כיצד הדבר תורם לחנות עצמה ואפשר גם למצוא נקודות יתרון עבור הצרכן בקצה. אולם זה בלבד לא מספק לנו את כל צריכנו היצירתיים. זה טוב מאד עבור מי שבאמת אין לו שום חזון בעיצוב והוא רק רוצה לשבץ רהיטים סכמתיים שהם כל מה שיש לאותה רשת להציע לקהל הלקוחות שלה.

אנחנו מחכים יותר לאפשרות שתיתן לנו את ההזדמנות להגשים בעצמנו (וזה הדגש המרכזי) את הרעיונות שיש לנו עבור נשוא העיצוב.

http://www.misim.co.il

מתי נוכל לעצב את הבית לבד? – חלק 2

אם זה בית מבחוץ, בית מבפנים, או כל חלל אחר אשר עולה על דעתנו. מה בעצם נדרש מן המתכנתים?
לקנות דומיין, להקים תשתית תכנית למצוא אחסון אתרים וגרפיקה ראויה וזה המתכון.

את החיבור הטכני של הדברים צריך לעשות עם אנשי עיצוב, הם לבטח ידעו לתרום למתכנת את החוויה העיצובית. צריך אפשרות להקים בתוך האתר סימולציה של הבית של כל אחד או של החלל המבוקש ולהתחיל להזין לתוכה אין סוף של אפשרויות עיצוביות. החל מטפטים בכל מיני צורות וגוונים, עבור דרך צבעים ואפקטים בצביעה. סוגי ריצוף מגוונים, סוגי ריהוט אין סופיים, פיתוח של מימד עיצוב בגבס ליצירת נישות. גופי תאורה, סוגי אור שונים (גוונים), אביזרים עיצוביים אחרים, מוצרי חשמל ולמעשה כל מה שיש בבית רצוי שיופיע בין תכונות האתר.

כרגע זה לא יוצא אל הפועל. כל אדריכל רוצה להיות שליט של כל דומיין עיצובי ולא הוא עשוי לאבד אופציה להתפרנסות. מבחינתם אם יעשו לקהל הרחב את חווית העיצוב לקלה ומוחשית, ישנה סכנה ברורה ומיידית כי זה יגרום לאנשים לוותר לעיתים על שרותי העיצוב של בעלי המקצוע. ובסך הכל זה די נכון, ישנם אנשים שיש בהם המון יצירתיות ורעיונות מעולים אך חסרה להם היכולת הטכנית ליישם את הרעיונות לכדי מודל על נייר או על גבי המחשב.

, www.super-desk.co.il

אופנתי בעיצוב הבית זה בעיקר נח ויעיל

כיצד נקבעים טרנדים אופנתיים? בספורט, בלבוש באופנה ובעיצוב הבית. לכל תחום יש אופנה ויש טרנדים ומישהו מכוון את דעת הקהל על מנת שהדברים יעבדו בצורה מסוימת. בהתחלה זה נראה במקום מסוים, ציבורי ומפורסם,אך ידו של האדם הממוצע אינה משגת זאת, כעבור איזה פרק זמן מסוים הטרנד האופנתי הופך יותר זמין, יותר נפוץ ויותר זול וז האזרח הממוצע לא יכול לעצור את עצמו מלהשתתף בחגיגה, איך אפשר לא לקנות משהו שמישהו כל כך מפורסם לבש לא מזמן? משהו שהיה כל כך יקר ופתאום הוא במחיר קצת יותר זול? עדיין יקר אך שווה לכל נפש. פסיכולוגיה בגרוש מטווה לקהלים גדולים את הדרך ומכוונת אנשים לצרוך מוצר מז’אנר מסוים.

אנשים רבים פשוט מאוהבים בעיצוב הבית. הבית באופן כללי הוא פינה של חום עבור כולנו ויש לנו רצון לייצר שם אווירה ביתית ויוקרתית. קובעי הטרנדים מצטיינים בלתת אווירה יוקרתית, אך לא בטוח שהם עומדים במטלה של ליצור אווירה חמימה. אווירה חמימה יכולה להיווצר בעזרת עקרונות נכונים של עיצוב ומעצבי פנים יודעים להפוך חללי מגורים למשפחתיים וחמימים, אך לעיתים זה בא על חשבון היוקרתיות ולכן בין שני המאפיינים הללו, המעצבים יעדיפו להשקיע במוצר יוקרתי ולקוות שיושבי הבית יצקו את התכנים האישיים שלהם פנימה, אל החלל המעוצב וייצרו את החום והביתיות שדרושים להם. דרושים למעשה לכל בית.

ישנם עקרונות שצריך להקפיד עליהם.