עיצוב הבית משלב חיפוי קירות ועד הדברות

טיפוח הבית היה מאז ומתמיד חלק חשוב באורח החיים של בני האדם. שרידים מהעולם העתיק מצביעים על פריטים קישוטיים שנוספו לחללי המערות בהרים. גם העולים הצעירים בתחילת המאה שעברה שהגיעו להקים מולדת ציידו את האוהלים ואת הצריפים הבסיסיים ברהיטים מכוסים במפות רקומות בעבודת יד ובווילונות יצירתיים מחומרים שהיו זמינים. הרצון להעניק למקום המגורים תחושה ביתית וחמימה דרבנו את בני האדם להוסיף חפצים לא תמיד שימושיים רק כדי לתרום לתחושה הנעימה שפושטת בגוף ובנשמה כשמגיעים הביתה מתלאות היום.

במהלך הדורות הפך טיפוח הבית למקצוע ממש. מידי יום נפתחים עוד ועוד מרכזי קניות המציעים רהיטים ואביזרים שימושיים ועיצוביים בדרגות גימור שונות, תקציבים שונים ובסגנונות מגוונים. אפילו צביעת הבית הפך למבצע רב אפשרויות במסגרתו פועלים אולמות גדולים המאפשרים לכל המעוניין ללמוד את כל האפשרויות הגלומות היום בדלי ובמברשת. גם תחום הכלים הסניטריים וכן חיפוי קירות ומשטחי הליכה הם כבר לא רק בלטות וחרסינה. בקיצור – עולם ומלואו.

יותר מזה, את מקומו של הארכיטקט שהיה מוזמן לתכנן את פנים הבית רק במקרים של בתים יוקרתיים, מחךיפים היום מעצבי פנים שאינם אדריכלים אבל בהחלט מספיק מקצועיים ומיומנים על מנת לתת פתרונות יצירתיים לכל חלל בדירה תוך ניצול מקסימלי של כל האפשרויות העומדות לרשות הדייר, רק שבדרך כלל, אנחנו, ההדיוטות, לא מספיק מודעים להן ואין לנו מספיק ניסיון ויצירתיות על מנת להפוך את האופציות לתנאים משובחים יותר.

עיצוב הבית מתחיל ברוב המקרים בזיהוי הפוטנציאל המבני.