עיצוב הבית משלב חיפוי קירות ועד הדברות – חלק 2

עד כמה אפשר להזיז קירות, להגדיל או להקטין חדרים, ליצור גומחות שימושיות, להנמיך תקרות תוך ניצול כל האפשרויות לשיפור החללים. בהמשךרצוי להתפנות לבחירת חיפוי קירות בהתאמה לחיפוי הרצפה. היום מחליפים את הבלטות המסורתיות ואת החרסינה במטבח ובחדרי השירותים המון אפשרויות נוספות. על הקירות אפשר להתקין אריחי אבן, קרמיקה ואפילו לוחות זכוכית. את הרצפה אפשר לבחור לכסות בקרמיקה, עץ ואפילו משטחי בטון. ממש אין ספור אפשרויות.

את הדוגמאות והסגנון תשלים צביעת הקירות. גם כאן האפשרויות הן כמעט בלתי מוגבלות. המגוון כולל חומרי צביעה שונים, רמות ברק משתנות, טקסטורות רבות ושונות. בנוסף ניתן להוסיף אלמנטים ססגוניים מסווגים שונים, כמו למשל מדבקות שמותאמות לחדר הספציפי, כמו למשל, פרחים וצמחייה ירוקה, כלי מטבח, פריטי משחק כמו כדורים ובובות וכן דמויות של בעלי חיים, או גרמי שמים – ירח, כוכבים ושמש מחייכת. וזוהי באמת רק ההתחלה, כי חוץ ממדבקות אפשר להתיז חומרים שיעניקו עומק וגיוון לצבע המקורי כמו נקודות מנצנצות או חול צבעוני.

הרעיון המוביל היום בעיצוב הבית הוא לייצר מראה שלם ואישי, ולא רק כזה שמותאם לאופנות אחרונות. אפשר לשלב סגנונות מתקופות שונות, ולהיעזר בסטייליסט שישכיל לשלב בין ישן לחדש, בין מבריק למט, העיקר שהמראה השלם יהיה מושלם עבור הדייר הספציפי, כך שכל שישאר לעשות הוא כמה הדברות להבטחת הנקיון והלהתחיל ליהנות מכל השפע.